Grifonci ač se to zdá být až nemožné miluji tuto aktivitu AGILITY.Už proto ,že tuto činnost děláte spolu ,oba se učíte oba spoleháte jeden na druhého VĚŘÍTE SI.
Je to úžasné jak pejska naučíte poprvé přeskočit skočku,proběhnout tunel atd...... už umí i houpačku a slalom proběhne rychleji než Vy jste na jeho konci.O tomto pocitu není tak úžasné číst jako ho prožít.Je to adrenalin jak pro majitelé tak pro pejska.
Pokud k tomu máte ještě úžasnou trenérku jakou jsem měla já Ivanka Šebová(za což jí velmi děkuji) která Vás vede s takovým citem a zapálením,že i po nezdarech,protože i to je část kterou na agilitách zažijete ,se postavíte na start znovu a znovu.Vidíte jak Váš pejsek nedočkavě sedí před startovní čárou a čeká na Váš povel  a v cíli ať ho dokončíte jakkoliv jste vždy oba štastní ,Vy i Váš čtyřnohý kamarád ,kterému dáte najevo jak byl v každém případě úžasný.

Jedna věc mě mrzí,že bohužel čas se nedá zastavit a již tento sport nedělám.Nikdy jsem ale nelitovala ,že jsem začala a vždy jsem se moc těšila na všechny a když máte štěstí ,tak poznáte príma partu jako  jsem poznala já
 

 

 

DEBINKA(Deborah Tamaguči)

BONDÍK(James Bond Tamaguči)

TESINKA(Comtesse Rousse Z Amiho Dvora)

Složení zkoušek v agilitách

I. ZKOUŠKA - SA1 (Ostrava - Třebovice)
  pořadí čas (s) rychlost (m/s) trestné body odmítnutí / chyby
Deborah Tamaguci 4 V 36,8 3,61 0 -- / --
Comtesse Rousse 7 V 38,1 3,49 0 -- / --
Popis tratě:
- rozhodčí: Podmolová Jaroslava
- délka tratě: 133 m
- počet týmů: 12
- počet překážek: 18


II. ZKOUŠKA - SA1 (Ostrava - Třebovice)
  pořadí čas (s) rychlost (m/s) trestné body odmítnutí / chyby
Deborah Tamaguci 8 V 43,7 3,09 5 1 / --
Comtesse Rousse 7 V 43,4 3,11 5 -- / 1
Popis tratě:
- rozhodčí: Podmolová Jaroslava
- délka tratě: 135 m
- počet týmů: 12
- počet překážek: 16