JAK  NA  TO

Máme doma nový přírůstek v podobě malého štěňátka, nemůžeme očekávat, že už bude vše umět:)))

Častým dotazem je, jak naučit štěňátko čistotnosti.

Základem je zavést režim a dodržovat určité zásady. Je třeba si také uvědomit, že štěňátko nemá do 4.měsíce plně funkční svěrače a tím pádem není schopen vydržet moc dlouho.

Před každým krmením je vhodné jít  ven ,aby se štěňátko vyvenčilo a v tom případě se s ním nemusí jít hned po jídle,ale třeba až za 15 min.Ale to pozná každý majitel co bude lepší ,jestli  tak jak jsem psala a nebo před jídlem ne, pokud třeba bylo před půl hodinou se vyvenčit ,ale až po jídle.

A v mezi čase chodit do třetího měsíce každou hodinu až dvě hodiny + jednou až dvakrát za noc.

Do pátého měsíce každé dvě až tři hodiny, jeden krát v noci. A od pátého měsíce by mělo už  vydržet bez problémů i 6hodin.

Také doporučuji po každém vyspinkání jít ven, nejlépe ho vzít do náruče a co nejdříve ho postavit na zem až venku a pokaždé co udělá svou potřebu, tak velice moc chválit třeba i pamlskem.

Jakmile udělá svou potřebu tak po velikánské pochvale jít okamžitě domů.Tak se rychleji naučí,že venku se dělá to co má :-)) Takto to dělám já a myslím,že se mi toto moc osvědčilo.Samozřejmě pokud chceme jít se štěňátkem ven na delší dobu, tak já udělám přesně to co jsem již napsala no a po třeba 5min.štěňátko vezmu a jdeme třeba na delší procházku.I během této procházky pokud miminko udělá svou potřebu tak ho velmi chválím.

V 8 měsících by mělo vydržet celou  pracovní dobu, to je tak 8-9 hod., ale jakmile přijdete domů , tak hned se vyráží ven:o)

Velkou výhodou je, když se můžete u štěňátka střídat, takže pejsek chodí pomalu na každé venčení opravdu ven. Venku vždy by měla přijít pochvala během čůrání i kakání a doma za případné nehody,se moc přimlouvám,aby nedostával ani novinami ani vymácháním čumáčku. Tyhle metody většinou vedou k opaku.

Nenechávám sice loužičku bez povšimnutí pokud vidím ,že ji štěňátko právě udělalo,ale vezmu štěňátko postavím ho k loužičce a jako dítěti mu domlouvám,že se to nedělá,že je to FUJ!!!trošičku přísnějším hlasem.
ALE POKUD JE LOUŽIČKA UDĚLANÁ A NEVIDÍM, ŽE JÍ PRÁVĚ UDĚLALO TAK UTŘU A NIC VÍC.

Možná se mnou někteří chovatelé(majitelé )v tomto nebudou souhlasit,ale mě se to osvědčuje a cítím,že štěňátko co se začíná všechno učit a vše vnímat to rychleji chápe.

Vše však dělám s velkou LÁSKOU K PEJSKOVI