KDYŽ NECHCE PEJSEK PAPAT

 

 

Pokud vám přestane baštit malé štěňátko, tak než  navštívíte veterináře je dobré změřit horečku.Normální teplota pejska je něco málo přes 38 st.
 Je možné, že to jen zkouší a chce si vynutit něco lepšího než má v misce, ale není moc vhodné nechávat ho hladovět, abychom dosáhli vylízání misky. Zkusíme dát nějaké jen masíčko nebo to co víte ,že má doopravdy rád. Pokud si ovšem nechce vzít ani to a dokonce bud nepije vodu vůbec nebo naopak nadměrně pije, tak na nic nečekejte a jeďte na veterinu.Štěňátka ve věku do 4 měsíců jsou velmi citliví na hladovění a je lepší se přesvědčit,že je v pořádku u odborníka.

Pokud bude vše v pohodě tak pak je třeba se zamyslet jestli by nebylo třeba vyměnit značku granulí,nebo upravit jinak jídelníček , aby štěňátko jedlo z chutí,ale samozřejmě nedávat mu jen to co víte , že miluje.To by se pak rozmlsal. Nejsem zastánce jen granulí i když podle složení na pytli je to podle výrobce to nejlepší co můžete svému pejskovi dát.

Hlavně apeluji na Vás majitelé a moc prosím za všechny pejsky ,když se rozhodnete jen pro granule, vyberte opravdu takové , které mají hodně bílkovin, když je dáte s trochou vody se hned nerozpadnou na kaši!!!!

A CO JE TAKÉ VELMI DŮLEŽITÉ!!!! NEŘIĎTE SE TABULKAMI, KOLIK MÁ PEJSEK ZA DEN GRANULÍ SNÍST, CO JE PSÁNO NA PYTLI. SÁM VÝROBCE PÍŠE ,ŽE JE TO JEN ORIENTAČNÍ.

Majitel by měl hlavně přihlédnout k potřebám pejska,co je to za plemeno,jak vypadají jeho sourozenci,k aktivitám samotného pejska. Můžu Vám říct ,že vidět pejska, kterého majitel krmí jen podle tabulek  je hrozný pohled na pejska a ne jen to ,ani si neuvědomuje takový člověk ,že velmi ubližuje zdravotně psímu kamarádovi i když ho jinak velmi miluje.
 

 

CO  DĚLAT  KDYŽ  PEJSEK  DOSTANE  PRŮJEM

 

Jako první bych měla napsat ,že je dobré mít doma nějaká probiotika pro pejsky,pasta nebo prášek( Aptus Aptobalance),živočišné uhlí nebo Smektu.Jako první pomoc při průjmu.

Pokud je stolice jen řidká a NENÍ TAM KREV  tak nemusíme hned navštívit veterinu ,ale pokusíme se to upravit sami.
V opačném případě na nic nečekáme a hned jedeme na veterinu.
 Vysadíme okamžitě stravu kterou měl do teď a uvaříme kousek velmi libového masa,pokud možno jiného než kuřecího a vepřového.V čisté vodě uvaříme trochu rýže s mrkví.
Do misky dáme ryži a mrkev a přidáme na malinkaté kousky kousek toho masa a trošku Smekty.Vývar z masa dáme do ledničky až bude pejskovi lépe.
 Než se to však uvaří tak jako první pomoc můžeme dát kousek živočišného uhlí, nebo pastu na průjem.
Hlavně při průjmu musí pejsek pit.Při průjmu hrozí dehydratace tak jako při zvracení.Pokud pejsek odmítá vodu tak mu jí dát injekční stříkačkou rovnou do pusy.Můžete místo vody ,uvařit černý čaj ne moc silný a osladit troškou medu.

Pokud nastane zlepšení tak dietu dodržet tak 3 dny a pak opatrně se vracet k normální stravě jak jste zvyklí.Naopak kdyby ke zlepšení nedošlo nebo ještě by se stav zhoršil tak okamžitě navštívit veterináře.