VÝCHOVÁVÁM   ŠTĚNĚ

Když si dovezeme vysněné štěňátko domů ,tak už bychom měli mít koupený pelíšek nejlépe 2 - 3 mohli by být každý jiný, grifonci mají rádi i takové boudičky(kukaňky).A dát pelíšky na různá místa,ale hlavně tam kde bude na Vás vidět.Věřím ,že i jeden pelíšek bude mít místo vedle Váší postele.Grifonek bude velmi štastný.

Také jednorázové podložky, protože štěňátka teprve musíme naučit hlavně čistotě.Něco přece jen už umí z domova ,ale nové prostředí jiné pachy jsou pro štěně velmi stresující a tak je třeba jednat velmi rozvážně s klidem . Plenky dáme na více místech  z prvu než si štěně zvykne na nový domov, aby plenky vidělo.Z domova je zná aspoň teda z našeho :-) Pokud vidíme ,že štěňátko začne tak legračně běhat jakoby něco hledalo, tak ho hned vememe a dáme na plenku a jak udělá svou potřebu tak velmi moc ho chválíme.Nezapomínat říkat jeho jméno.Víc to popisuji v sekci čistotnost.

Dále by jste měli mít  misku na vodu nejlépe keramickou, aby štěně vodu nevylilo a další 2 misky na granule a na mokrou stravu( maso,konzervy atd....).

Z domova určitě dostane nějakou hračku ,ale je dobré mít i toto nachystané mají rádi jak měkké plyšové tak i gumové ,nemusí být nové ,stačí třeba co už nechtějí děti.Hlavně ,aby neměli nějaké korálky třeba oči,nebo drátky to všechno z hraček dát pryč.

Nedávat na hraní staré papuče ,protože pejsek nepozná která je nová a která je na hraní a pak začne kousat a trhat papuče a boty v domnění že je to hračka.

Správný páníček je ochoten a schopen si s pejskem hrát i cvičit doma i během procházky.

 Jakékoliv cvičení by mělo probíhat hrou za pomoci pamlsků. Je třeba štěňátko podporovat a nadšeně chválit a ne ho potrestat!!!! Teprve se všechno učí.

Hlavní je na pejska co nejvíc mluvit ,čím víc s nim budete mluvit tím víc Vám bude rozumět.Tak až se budete divit co najednou všechno ví.

Asi tak nejnáročnější je naučit štěně na vodítku většinou na obojek je zvyklé z domova ,ale vodítko to bude pro něj něco úplně nového.Některý pejsek chodí hned jakoby to neměl poprvé ,ale většinou je to jinak .Najednou nemůže jít tam kde by chtěl a lehá si ,nebo se vzpírá jak koník některý i kňučí.Nejlepší máte dát obojek a přivázat na něj nějaký provázek NE vodítko to je těžké pro začátek ,aby ho tahal za sebou a dlouhé.Je třeba jen aby vědělo ,že něco se mu motá a šimrá po zádech. Po chvíli dát provázek pryč a pak zase přivázat.Pejsek si tak lépe zvykne.Také provázek přidržet a na štěně volat jménem , aby k Vám přišlo ,třeba si i kleknout a jak příjde dát odměnu třeba jen slovní a moc chválit.Určitě to nebude trvat dlouho a bude na vodítku chodit pěkně.

NIKDY štěně násilím netahejte  kdyby si lehlo netáhněte ho mohli by jste mu velmi ublížit,poškodit hrtan a je to velmi i stresující a ničemu by to nepomohlo ba naopak učení by se zpomalilo a pejsek by mohl ztratit důvěru ve Vás.

 Všechno se dá naučit "po dobrém", ale může to trvat  chvilku déle ,ale trpělivost růže přináší jak se říká. Pokud se Vám něco nebude zdát,nebudete si vědět rady, než udělat chybu ,která se hůř napravuje, nebojte se zeptat a nechte si poradit od zkušenějšího .

 A nebude-li se Vám  líbit, něco co dělají jiní majitelé ,nedělejte to jen proto, že to někdo jiný používá na jiné plemeno.