JAK  ZAČÍT  ABYCHOM  BYLI VŠICHNI  ŠŤASTNÍ

Se štenátkem můžete chodit na cvicák většinou, jako vhodný termín se určuje půl roku stáří štěňátka.

Samozřejmě ,že každé plemeno je na něco jiného a potřebuje jiný přístup třeba dobrman  a grifonek to je velký rozdíl.

A protože to jsou stránky o grifonkách tak jen ve zkratce jak zacházet s grifonkem jak cvičit jak ho motivovat.

Určitě bych doporučila spíše takovou psí školku , kde jsou různá plemena neplemena.Cvičitelé  na takovém to cvičišti mají jiný přístup než mají  cvičitelé pro služební psy(takový cvičitel Vám může grifonka úplně zničit).

Osobně si myslím,že  takové první cvičení, které by se mělo štěňátko naučit,to jsem již popisovala v sekci VÝCHOVA ŠTĚNĚTE , kde sami, velmi lehce a jen pomocí kladné motivace,nic násilím a ne dlouho a jen jako hra s míčkem, hračkou, pamlskem... Samozřejmě je to také zvíře od zvířete..., ale rozhodně by jste měli pejsánka rozvíjet od chvíle kdy si ho přivezete domů a nenechat ho růst jak dríví v lese.

To ovšem neznamená drilovat se psem výcvik denně hodinu, dvě...spíš lehounce cvičit během procházky, hrát si, honit se....tak, abyste z toho měli oba radost.A hlavně fixovat štěně na sebe.

Já za nejdůležitější cvik , který by měl umět každý pejsek je slovo "ZŮSTAŇ" i takový, který neumí vůbec nic. Nikdy nevíte jaká situace nastane,třeba Vám přeběhne přes cestu a Vy zavoláte zůstaň a měl by pejsek zůstat a Vy za ním jít.Nevolat na něj zpátky, může jet auto a je zle.Proto považuji já za nejdůležitější tento cvik.

Během  procházky po parku, lese ,polí a pod...Můžete hrou učit aportovat (nejlépe tak, že házíte předmět, jen kousek od Vás ,aby ho pejsánek celou dobu viděl.Pokud pro něj už půjde tak si dřepnete a přivoláte ho se slovy jméno a přines.Chvilku se s nim jakoby přetahujete...aby si nezvykl aportek pustit před Vámi, ale naopak ,aby ho chvíli držel).Pak následuje ta největší odměna jaká může být.Neděláme žádné cviky víc jak 2-3x . za sebou.

Zkoušíte přivolání...ale ne tak, že každých pět minut psa přivoláváte....prostě jednou za čas zkusmo...ve chvíli ,kdy se nic neděje, aby si to pejsek nespojil s tím, že třeba běží cizí pes, pánička mě volá a dává mě na vodítko....vždycky by měl dostat nějakou odměnu...podrbání, hračku, přetahování o něco, hození aportku, piškotek apod..,

Dávejte pejskovi co nejvíc volna samozřejmě v takovém místě kde nejsou v blízkosti cesty!!!!!!

Pokud pejsek přijde pochválte a nepřivazujte dejte mu volno a pak třeba zase ho dejte na vodítko a po chvíli zase bez vodítka,aby si zvykl ,že bude mít dost volnosti když bude hodný.

Grifonek je velice účenlivý, miluje hry a když zjistí ,že ho milujete udělá pro Vás cokoliv.Je to úžasné plemeno

Přeji Vám i Vašim miláčkům mnoho a mnoho krásných chvil kde si budete navzájem rozumět a cítit ,že jeden toho druhého má opravdu rád